Wersje językowe
SUPER OFERTA
Plac zabaw Funky Combo Monkey
Plac zabaw Funky Combo Monkey
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 899,00 zł
Plac zabaw Funky Combo Dream
Plac zabaw Funky Combo Dream
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 599,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Gordon
Plac zabaw Funky Combo Gordon
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 899,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Labyrinth
Plac zabaw Funky Combo Labyrinth
  • Kotwy do podłoża w zestawie
3 199,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Kingsize
Plac zabaw Funky Combo Kingsize
  • Kotwy do podłoża w zestawie
3 799,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dzieci vs konsole, tablety i smartfony - gdzie się podział zdrowy rozsądek i równowaga psychicznoruchowa? 0
Dzieci vs konsole, tablety i smartfony - gdzie się podział zdrowy rozsądek i równowaga psychicznoruchowa.

 

   Żyjemy w czasach w których telefony, tablety i ekrany telewizorów są bardzo łatwo dostępne i często pełnią funkcję szybkiego zajęcia czasu naszego czy naszych dzieci. Choć jest wiele ciekawych i edukacyjnych programów, bajek czy gier, które mogą mieć korzystny wpływ na rozwój naszych dzieci, to nie powinniśmy zapominać, że jak wszystko, elektronika w zbyt dużej ilości niekorzystnie wpływa na rozwój oraz zdrowie naszych dzieci. Zbyt duża ilość godzin spędzona w domu przed telewizorem czy innym urządzeniem ma szkodliwe działanie na funkcjonowanie człowieka, a w szczególności dzieci, które są w kluczowej fazie rozwoju i eksplorowania świata. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zajęcie czasu naszych pociech zabawami, które będą jednocześnie edukacyjne jak i rozwijające, a do tego często potrzebna jest większa przestrzeń niż jedynie dziecięcy pokój, w którym nie zawsze są warunki na różnego rodzaju aktywności ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Dzieci są wulkanami energii, a tę energię w jakiś sposób muszą rozładować, najlepiej w połączeniu z aktywnościami na przestrzeni otwartej jaką jest ogród czy park w którym znajduje się plac zabaw Funky Combo.

 

  

   Spędzanie czasu na świeżym powietrzu poza ogólnie pozytywnym wpływem na rozwój dziecka ma wiele korzyści zdrowotnych, na przykład: poprawia apetyt, ułatwia zasypianie oraz jakość snu, wspomaga dziecięcą koncentrację oraz dotlenia organizm. Zabawa na świeżym powietrzu, szczególnie w słoneczne dni pobudza również wytwarzanie witaminy D, która jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju kości i zębów naszych dzieci. Zabawa na świeżym powietrzu jest także ogromną dawką endorfin dla dziecka, a co jest ważniejsze dla rodzica niż uśmiech na twarzy swojej pociechy bawiącej się na radosnym placu zabaw z drewna. Ponieważ dzieci szybko się nudzą ważna jest różnorodność zabaw i aktywności. Istotne jest również nadawanie dzieciom różnych bodźców do ich prawidłowego rozwoju, idealnym rozwiązaniem są place zabaw, które dostarczają wiele bodźców, wspomagają kształtowanie się wielu funkcji poznawczych i urozmaicają zabawę dziecka. Taka forma zabawy znacząco zmniejsza ryzyko utraty zainteresowania zabawą. Gdy jest ciepło i słonecznie, a pogoda za oknem aż woła abyśmy spędzili czas na świeżym powietrzu, wielu z nas decyduje się na pójście do parku czy na plac ze swoimi dziećmi. Na publicznych placach zabaw dzieci często muszą czekać w kolejce by móc zjechać ze zjeżdżalni lub się pohuśtać. Jak wspaniałym rozwiązaniem byłoby zatem, gdyby dziecko miało swój własny, prywatny plac zabaw?

 

 

   A idąc o krok dalej.. jak wspaniałym rozwiązaniem byłoby, gdyby dziecko miało swój własny, prywatny plac zabaw tuż za drzwiami tarasowymi, a my rodzice moglibyśmy w tym czasie popijać kawę jednocześnie czytając książkę we własnym ogrodzie? Szczególnie w okresie letnim, gdy są do tego sprzyjające warunki, pamiętajmy o codziennym pobycie naszych dzieci na świeżym powietrzu. Ponadto poza zabawami iście aktywnymi, można wdrożyć zabawy nieco bardziej pobudzające kreatywność, na przykład malowanie poszczególnych elementów farbkami ulubionymi kolorami dziecka jednocześnie ucząc je. W ten sposób możemy bardzo korzystnie wpłynąć na poprawę naszej relacji z dzieckiem i pogłębić więź poprzez wspólne zabawy i spędzanie czasu. Dzieci podczas zabawy potrzebują swobody, a takie rozwiązanie jest idealne aby zapewnić dziecku tę swobodę ale zarazem bezpieczeństwo, które dla nas rodziców jest kluczowe. Badania pokazują, że bezpieczeństwo i spokój naszych dzieci, wspomaga również redukcję kortyzolu ze względu na brak stymulacji czynników stresowych oraz rozwija umiejętności relaksowania się.

Opracowanie oraz publikacja Agata Witoń - Studentka 4 roku psychologii w Poznaniu. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl