Wersje językowe
SUPER OFERTA
Plac zabaw Funky Combo Monkey
Plac zabaw Funky Combo Monkey
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 899,00 zł
Plac zabaw Funky Combo Dream
Plac zabaw Funky Combo Dream
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 599,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Gordon
Plac zabaw Funky Combo Gordon
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 899,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Labyrinth
Plac zabaw Funky Combo Labyrinth
  • Kotwy do podłoża w zestawie
3 199,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Kingsize
Plac zabaw Funky Combo Kingsize
  • Kotwy do podłoża w zestawie
3 799,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Konserwacja placu zabaw na zimę, dlaczego to takie ważne? 0
Konserwacja placu zabaw na zimę, dlaczego to takie ważne?

Drewno na co dzień jest wystawione na działanie wielu szkodliwych czynników. Insekty, grzyby, trudne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, proces starzenia się. Jak się zabezpieczyć przed niechcianymi zmianami w strukturze i kolorze materiałów?
Najlepsze będą impregnaty, ale nadadzą się także bejce i lakierobejce. Można je nabyć w większości marketów budowlanych, centrów ogrodniczych, sklepów DIY lub w sklepach z chemią budowlaną i farbami. Ważne, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na to, czy środki są przeznaczone do drewna które stoi na zewnątrz. W przypadku naszych konstrukcji i placów zabaw zalecamy stosować preparaty na bazie wody – nie na bazie rozpuszczalnika. Dlaczego? Zanim nasze zestawy zostaną dopuszczone do sprzedaży również muszą być odpowiednio zabezpieczone przed degradacją. Nie powinno się mieszać dwóch różnych rodzajów środków zabezpieczających, a my bazujemy właśnie na tych opartych na wodzie.
 

 

Czynniki atmosferyczne w znaczący sposób mogą wpłynąć na pogorszenie się stanu materiałów. Pęcznienie, pękanie, odkształcanie się, zmiana koloru – na to wszystko narażają nas warunki atmosferyczne, gdy nie konserwujemy
odpowiednio drewna. Warto wiedzieć, że ważnym elementem struktury tego surowca jest woda. Powtórne zamrażanie i odmrażanie może w dłuższym okresie mieć negatywne skutki. Deszcz będzie pożywką dla grzybów i będzie wymywał środki zabezpieczające z konstrukcji. Działanie wiatru z kolei naraża drewno na wywietrzanie się barwników i utratę atrakcyjnego koloru.

 

Co z tym kolorem? O tym też warto pomyśleć przed wyborem środków do konserwacji drewna. Paleta barw jest obecnie bardzo szeroka. Można więc bez problemu dobrać impregnat w taki sposób, aby jak najlepiej pasował do elewacji domu lub elementów znajdujących się w ogrodzie. Pamiętajmy że kolor prezentowany na puszkach może odbiegać od koloru po naniesieniu na drewno. Trudno jest uzyskać taką barwę, bo te z puszki odnoszą się najczęściej do naturalnego drewna. Konserwacja jest procesem wtórnym. Warto zrobić więcej warstw – co najmniej 2 żeby zrównoważyć zabarwienie na wszystkich elementach.


Z pozdrowieniami Monika z Funky Combo

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl