Wersje językowe
SUPER OFERTA
Plac zabaw Funky Combo Monkey
Plac zabaw Funky Combo Monkey
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 899,00 zł
Plac zabaw Funky Combo Dream
Plac zabaw Funky Combo Dream
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 599,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Gordon
Plac zabaw Funky Combo Gordon
  • Kotwy do podłoża w zestawie
1 899,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Labyrinth
Plac zabaw Funky Combo Labyrinth
  • Kotwy do podłoża w zestawie
3 199,00 zł
szt.
Plac zabaw Funky Combo Kingsize
Plac zabaw Funky Combo Kingsize
  • Kotwy do podłoża w zestawie
3 799,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bocian, bocian, długi nos, przynieś dziecko dam ci grosz. 0
Bocian, bocian, długi nos, przynieś dziecko dam ci grosz

Wierzenia o przynoszeniu przez bociany dzieci pozostają do dziś, lecz przyjęły inna formę zapytania. Huśtawka bocianie gniazdo jak ją zrobić?

      Dla trochę starszych dzieci najoczywistszym wyborem będą klasyczne płaskie siedziska lub gumowe, elastyczne rozwiązania.  Ostatnio bardzo popularne stały się jednak inne rodzaje huśtawek. Tzw. Bocianie gniazda są idealnym pomysłem na urozmaicenie każdego ogrodu i nie tylko. Duże, okrągłe i najczęściej miękkie siedzisko świetnie sprawdzi się nawet w pomieszczeniach oraz niekiedy także zamocowane do gałęzi drzewa lub na balkonie. Będą dobre dla starszych i młodszych. Warto mieć świadomość, że bocianie gniazdo bocianiemu gniazdu nierówne. Niektóre będą pasować bardziej do tarasów, balkonów, pomieszczeń, a inne będą lepiej dostosowane do użytku na łonie natury. W tym blogu weźmiemy pod lupę siedziska przeznaczone dla dzieci i odpowiemy na pytanie jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni dla maluchów.  


 

    Przy wyborze bocianiego gniazda trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na maksymalne obciążenie. Są to siedziska, z których może korzystać więcej niż jedna osoba i może być to kluczowe, jeżeli docelowymi użytkownikami będzie np. rodzeństwo. Standardowy maksymalny udźwig to 150kg, ale może się on różnić w zależności od modelu. Warto oczywiście sprawdzić średnicę siedziska i sprawdzić, czy będzie pasować do miejsca, w którym chcemy je zamocować. Najczęściej będzie ona oscylowała w okolicach 1 metra.
    Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. W przypadku zakupu bocianiego gniazda warto upewnić się czy spełnia wszystkie wymogi i atesty konieczne do wypuszczenia produktu na terenie Unii Europejskiej. W przypadku zakupu ze sprawdzonego sklepu, prawdopodobnie nie będzie to problemem, ale dociekliwości nigdy za mało! Ważne są też możliwości regulacji. Może się przecież okazać, że po zawieszeniu, huśtawka będzie wisiała zbyt wysoko nad powierzchnią. Jeżeli chcemy zamontować siedzisko w pomieszczeniu, sprawdźmy także możliwości mocowania i przystosowanie poszczególnych modeli do użytku domowego. Niektórzy producenci wypuszczają bocianie gniazda dedykowane tylko placom zabaw lub specjalnym stojakom huśtawkowym. W zależności, do jakiego użytku jest przeznaczony produkt, będzie on wykonany z różnych materiałów. Siedziska mogą być przeznaczone tylko do przechowywania w zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli są dostosowane do trzymania na świeżym powietrzu, będą skonstruowane z prefabrykatów odpornych na wilgoć, niekorzystne warunki atmosferyczne, wiatr i słońce.

 

 

    Kluczowym wyborem będzie oczywiście rodzaj bocianiego gniazda. Dla dzieci wskazana będzie wersja wykonana właśnie z materiałów przystosowanych do trudniejszych warunków. Mniej wygodny, ale za to wytrzymalszy materiał, będzie idealny do zabawy i wielu godzin aktywnego bujania się na huśtawce. Można także urozmaicić bocianie gniazdo o wbudowany na siedzisku namiot. Takie modele też są dostępne na rynku. Jest kilka rodzajów bocianich gniazd: zewnętrzne, z wbudowanym namiotem, z poduszką na siedzisku oraz takie ze zwykłym oparciem. Dla dorosłych preferujących spokojne siedzenie - na przykład na balkonie - odpowiednia będzie jedna z dwóch ostatnich wymienionych opcji. Wróćmy jednak do dzieci. Co jeżeli nie możemy się zdecydować, czy chcemy powiesić bocianie gniazdo w ogrodzie czy w pomieszczeniu? 

     Najpierw zastanówmy się od praktycznej strony. Sprawdźmy wymiary, wytrzymałość miejsc, które ewentualnie nas interesują. Warto też ocenić, jak często bocianie gniazdo będzie użytkowane. Może się okazać, że w zupełności wystarczająca będzie dostępność w cieplejszych porach roku, kiedy dzieci najbardziej lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeżeli jednak maluchy są bardzo aktywne i codziennie potrzebują miejsca, gdzie mogą się wyszaleć, warto postawić na bocianie gniazdo w domu. Wtedy namiastka placu zabaw będzie dostępna na wyciągnięcie ręki.

     Jeżeli już o placach zabaw mówimy, to można także wyposażyć się w wieżyczkę, do której będzie przymocowany moduł huśtawkowy. Takie rozwiązanie będzie spełnieniem marzeń każdego dziecka, a bocianie gniazdo stanie się jego dopełnieniem i świetnym akcesorium.

Życzymy udanej zabawy! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl